Dnia 21 września nasza szkoła miała okazję oglądać mecz Arka Gdynia - Lechia Poznań na Stadionie Miejskim w Gdyni. Wejście na stadion odbyło się godzinę przed rozpoczęciem meczu. Uczniowie osobiście przekonali się, jak wyglądają procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie. Podczas meczu towarzyszyła nam maskotka Arki Gdynia, z którą można było zrobić sobie zdjęcie. Wśród bardzo dużej grupy kibiców panowała radosna i przyjazna atmosfera. Mecz zakończył się wygraną Arki Gdynia 1:0. Uczniowie przekonali się, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być przyjemną i ciekawą formą spędzania wolnego czasu. Był to radośnie spędzony wieczór.
LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA
„Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu”
Klasa druga rozpoczęła swoje wrześniowe zajęcia od przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. 11 i 12. 09.2018 roku odbyły się w klasie zajęcia o tematyce „Bezpiecznie do szkoły” oraz „Bezpieczne zabawy”. Po gruntowym przygotowaniu teoretycznym przyszedł czas na praktykę. W środę 13 września dzieci wyruszyły na plac zabaw, który zamienił się w miasteczko ruchu, na którym porządek wyznaczały znaki drogowe. Uczniowie zamienili się w pojazdy, które stosując się do znaków drogowym, przepuszczając pieszych oraz zwracając uwagę na sygnaly świetlne, zdawały egzamin. To był dzień, gdzie nauka została połączona z zabawą, a dzieci z radością utrwalały zdobytą wiedzę.
ŚWIAT LABIRYNTÓW
„Wycieczka klasy II - Świat Labiryntów”
14 września 2018 roku klasa druga wybrała się na zabawy terenowe do Blizin, gdzie czekały na Nas różne labirynty oraz inne atrakcje.
Odnalezienie punktów w polu kukurydzy okazało się wymagającym zadaniem, które przyniosło wiele radości nie tylko dzieciom, ale również opiekunom wycieczki. Pomimo mapy, bardzo dobrej orientacji w terenie dzieci oraz niezastąpionej intuicji pań, grupa nie uchroniła się od zgubienia drogi w 3,5 hektarowym labiryncie. Pomoc wezwana przez Martę dotarła do nas i pokazała nam, w którym miejscu na mapie jesteśmy. Odcinek do wyjścia, które prowadziło przez most zaopatrzony w dzwoneczek, poprowadziły już samodzielnie nasze dzieci. Po tym 2 godzinnym biegu uczniowie mieli czas na regenerację sił przy ognisku, gdzie smażyliśmy kiełbaski. Były również lody dla ochłody, gdyż pogoda dopisywała i słoneczko towarzyszyło nam do samego końca wycieczki. Po naładowaniu baterii przyszedł czas na labirynt drewniany, przez który uczniowie podążyli najtrudniejszą z tras. Zabawa była udana, a zadanie wykonane bezbłędnie! Uczniowie otrzymali dyplomy i pieczątki.
Z Blizin wyjeżdżaliśmy uśmiechnięci od ucha do ucha, gdyż wycieczka ukazała się bardzo udanym wypadem. W tym miejscu chciałam podziękować mamie Leona za pomoc w organizacji wycieczki, za transport, pomoc w opiece, poświęcony czas oraz podzielenie się swoimi umiejętnościami orientacji w terenie!
GRZYBOBRANIE
Grzybobranie w naszej szkole
Jesień, to czas grzybobrania i napawania się ostatnimi promieniami słońca, które nieśmiało wygląda spoza brzóz, buków i dębów. To także czas nauki i nowych szkolnych doznań i inicjatyw.
Taką inicjatywą była organizacja szkolnego grzybobrania, które miało być nauką połączoną z zabawą i aktywnością fizyczną. Uczniowie klas IV- VIII wraz z wychowawcami obrali cztery kierunki świata w poszukiwaniu darów lasu. Na brak leśnych ostępów nie można narzekać, ponieważ to bogactwo naturalne Kaszub i Prokowo otoczone jest lasami. Piękna pogoda zachęciła do poszukiwań grzybów, ale susza tego lata dała się we znaki, bo zbiory nie były imponujące, aczkolwiek stali bywalcy lasów z klasy VII potrafili znaleźć nawet piękne i dorodne borowiki.
Powrót z leśnych ścieżyn zakończyło wspólne ognisko z kiełbaskami i spotkanie z Panią Sylwią Leyk- certyfikowanym grzyboznawcą ze Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kartuzach, która obejrzała nasze zbiory i pięknie opowiadała o swojej miłości do grzybów i pasji, jaką jest ich zbieranie. Uczniowie mogli usłyszeć ciekawostki ze świata grzybów i zapoznać się z różnymi gatunkami. Mamy nadzieję,że teraz wyjścia do lasu w poszukiwaniu grzybów będą bezpieczne i owocne dla każdego uważnego słuchacza Pani Sylwii. Uczniowie i nauczyciele podziękowali Pani Leyk za tą ciekawą lekcję pięknym wrzoścem.
WYJAZD DO PGE ARENA W GDAŃSKU
Lechia gola!!!
Nasza szkoła 8 września miała okazję kibicować gdańskiej Lechii na stadionie PGE Arena. Biało- zieloni zmierzyli się w towarzyskim meczu z Lwowem Karpaty i ku naszemu niezadowoleniu przegrali 0:1. Jednak zasada fair play, każe traktować sport, jako piękną rozrywkę, wolną od rasizmu i nietolerancji. Uczniowie zostali przywitani cukierkami i jabłkami oraz otrzymali czapeczki i wiatraczki. Na przerwie można było posilić się w barze i odwiedzić sklep firmowy Lechii. Wyjazd i kibicowanie, to prezent od Energii i Urzędu Gminy Kartuzy. Dziękujemy!:)
NOWY ROK SZKOLNY 2018/2019
Witaj szkoło!
Nadszedł czas zdobywania nowej wiedzy i umiejętności! Skończyły się upalne wakacje i uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym oraz panią dyrektor stanęli do uroczystego powitania nowego roku szkolnego 2018/19. Msza Święta zainaugurowała ten uroczysty dzień. Pierwszoklasiści i klasa „0” okazali się być przejęci nowym wezwaniem, a mimo to z ich buziek nie schodziły uśmiechy. Przed uczniami i nauczycielami nowe wyzwania i obowiązki oraz wspólna przygoda na szlakach nauki, która często bywa trudna i zawiła, ale owoce cieszą pod koniec każdego kolejnego etapu edukacji. Uczniom towarzyszyli rodzice, którzy wielokrotnie wspierają nauczycieli w ich inicjatywach i są podporą szkoły. Tego dnia obchodziła piękny jubileusz 40- lecia pracy nasza nauczycielka pani Barbara Trybowska, która z rąk pani Elżbiety Rejter i pani dyrektor Aliny Kąkol otrzymała list gratulacyjny, a od swoich uczniów i grona pedagogicznego oraz rodziców gromkie owacje na stojąco. Pani Basiu! Życzymy dalszych sukcesów w pracy z pociechami:)
DORADZTWO ZAWODOWE
W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy VII brali udział w zajęciach z doradcą zawodowym. Tematyka obejmowała samopoznanie, planowanie dalszej edukacji i wybór zawodu. Młodzież określiła m.in. swoje zainteresowania, umiejętności, mocne strony, uczyła się planować karierę. Podczas wspólnego ćwiczenia skupiła się na tym, co trzeba zrobić, aby dobrze wybrać kierunek dalszej nauki i zawód. Uczestnicząc w ciekawym ćwiczeniu ze sznurkami rozwijała umiejętność współpracy – ważnej na rynku pracy. Jedynie zaangażowanie wszystkich członków grupy gwarantowało poprawne wykonanie zadania. Poradzili sobie doskonale. W trakcie lekcji w sali komputerowej uczniowie poznawali i analizowali strony internetowe szkół ponadpodstawowych oraz ich oferty. W ten sposób dowiedzieli się, jaki mają wybór. Uczyli się też korzystania z zasobów Internetu odnośnie charakterystyk zawodów oraz usłyszeli o ważnych elementach związanych z podejmowaniem praktyk w wybranych zawodach. Wszystko po to, aby poszerzyć wiedzę, rozwijać umiejętności poruszania się po rynku pracy, wspierać uczniów w świadomym planowaniu drogi dalszego kształcenia i wyboru zawodu.
Festyn Rodzinny
W drugą, pełną słońca i wysokich temperatur niedzielę czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny, którego celem była integracja rodziców i dzieci oraz społeczności Prokowa. Na ten dzień przygotowano moc atrakcji, które miały zapewnić dobrą zabawę.
Początek festynu, to muzyczna podróż z „Jandoranem”- Stanisławem Jasinowskim, poetą i bardem z Gdyni, który wprowadził słuchaczy w patriotyczny nastrój. Najbardziej rozśpiewani i roztańczeni otrzymali płyty autorskie artysty, a w tym płytę specjalnie nagraną na tegoroczny Mundial w Rosji.
Na najmłodszych czekało stoisko z ofertą malowania twarzy, wykonywania tatuażu oraz przepięknie udekorowane stoisko z watą cukrową i kolorowymi napojami. W punkcie pierwszej pomocy można było uzyskać informacje o jej prawidłowym udzielaniu, wziąć udział w konkursie i zmierzyć parametry ciśnienia.
Na boisku szkolnym trwała sportowa rywalizacja, a tuż obok turniej symultany szachowej. Muzycznie umilał czas Pan Krystian Formela z synem.
Nad głowami dzieci unosiły się sprawiające wiele radości bańki, które ulatywały tak wysoko, jak dziecięce marzenia.
W czasie festynu szkolna kawiarenka oferowała pyszne ciasta, fontannę czekoladową, chleb ze smalcem i gorące oraz zimne napoje.
Jak co roku szkolna loteria przyciągała małych i dużych swoją atrakcją. Na zakończenie festynu odbyła się licytacja akwareli Pani Cyryli Buczek.
Zwieńczeniem spotkania było wspólne degustowanie pysznych kiełbasek i wylosowanie głównej nagrody w loterii.
W organizację festynu włączyli się: Pani Dyrektor Alina Kąkol, nauczyciele, Rada Rodziców oraz rodzice.
Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę!:)
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Sea Park
15 czerwca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na całodniową wycieczkę do Sea Parku. Po drobnych problemach na starcie wyruszyliśmy w podróż w stronę ciekawego dnia. Wycieczka zapisze się w naszej pamięci jako idealna. Pogoda była rewelacyjna, informacje dostarczane przez panią przewodnik bardzo interesujące, a pokazy fok zachwycające. Następnie obejrzeliśmy animacje błekitka porywającą dzieci do wspólnej zabawy i śpiewu. Głód można było zaspokoić w bardze. Radości dostarczył również plac zabaw i pokonanie drogi na wysokości. Podczas wycieczki pojawił się również moment grozy, który przysporzył nam rekin przebijający ścianę akwarium, a to wszystko w 3D. Uczniowie wrócili z radością wypisaną na twarzach. Droga powrotna była okazją do odpoczynku dla zmęczonych emocjonującą przygodą dzieci oraz możliwością podzielnia się swoimi wrażeniami.
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Maraton klasy 1-3
12 czerwca 2018 roku edukacja wczesnoszkolna miała okazję poznać szkołę z innej perspektywy niż na codzień, gdzie się przychodzi rano, z odrobionymi lekcjami. Tego dnia uczniowie klas 1-3 przyszli do szkoły drugi raz - popołudniu i w niej zostali do godziny 20.30, aby móc dobrze się bawić, miło spędzić czas, a przy okazji lepiej poznawać się nawzajem. Wtorkowe popołudnie urozmaiciły dzieciom zawody sportowe, różne zabawy ruchowe i gry dydaktyczne. Maraton poza elementami dydaktycznymi zawierał również film przy popcornie, degustację pizzy i truskawek z bitą śmietaną. Najtrudniejszym momentem okazał się finisz, gdyż uczniom tak bardzo podobał się ten wieczór, że wcale nie chcieli wracać do domu i już czekają na przyszłoroczne maratony.
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Warsztaty popołudniowe w szkole
25 maja w naszej szkole odbyły się edukacyjne warsztaty, które poprowadziły panie: Joanna Karczewska, Ewelina Kowalkowska i Ania Dawidowska. Moc niespodzianek czekała tych, którzy chcieli uczestniczyć we wspólnej zabawie. Uczniowie mogli próbować sił w lepieniu pierogów z truskawkami (a nie było to wcale łatwe). Pani Ewelina przygotowała ciekawy quiz historyczny, który wzbogacił wiedzę uczniów o ciekawostki z lekcji historii. Wielu uczniów czekało na ulubione biegające dyktando i oczywiście dzielnie rywalizowali podczas poszukiwania jego zaginionych kawałków. Swoje umiejętności aktorskie można było pokazać podczas gry w kalambury, która wywołała salwy śmiechu. Plany ogniska z kiełbaskami pokrzyżowało nam oberwanie chmury, ale niektórzy dzielniejsi razem z panią Asią dotrwali przy pieczeniu kiełbasek. Posileni i zmoczeni deszczem uczniowie spróbowali mocy swoich strun głosowych przy karaoke, a zabawa przy muzyce zakończyła nasze spotkanie. Wszyscy żałowali, że trwało tak krótko.
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Dzień Patrona Szkoły
Jak co roku maj jest miesiącem, w którym wspominamy Ojca Świętego Jana Pawła II. Uczniowie z tej okazji przygotowali prezentację biografii ukochanego patrona naszej szkoły. Za przygotowanie uczniów odpowiedzialni byli: pan Krystian Formela i pani Joanna Karczewska. Wspólne odśpiewanie ukochanej pieśni oazowej Karola Wojtyły zakończyło dni patrona w szkole. Biblioteka z tej okazji przygotowała wystawę albumów i publikacji poświęconą życiu papieża.
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Wycieczka do zagrody edukacyjnej „Pod lipą”
4 czerwca uczniowie uczęszczający na język kaszubski wyjechali na cały słoneczny dzień do zagrody edukacyjnej w Kamienickim Młynie. Uczniowie oprowadzani przez gospodarzy zagrody zapoznali się ze starymi sprzętami używanymi do prac polowych, ekosystemem Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i kaszubskim rzemiosłem. Samodzielnie malowali wzory kaszubskie na drewnie. Razem z nauczycielami udało się wszystkim wejść na stromą wieżę widokową w lesie kamienickim. Zmęczeni zeszliśmy leśnym szlakiem do zagrody na obiad. Uczniowie mogli korzystać z szerokiej gamy sprzętu sportowego i gier plenerowych. Zajadali się też pysznymi goframi i kiełbaskami z ogniska. Wyjazd zaliczamy do udanych i na pewno tam powrócimy!
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Teatrzyk „O królu, który płakał z bólu ’’
28 lutego gościliśmy aktorów z Teatru dla dzieci NARWAL z Białegostoku, którzy wystawili bajkę „O królu, który płakał z bólu”. Była to znakomita bajka, która zachwyciła dzieci humorem, postaciami i zwykłym tematem ukazanym ... niezwykle ! Rzecz się działa na królewskim dworze, wśród wybornych manier i niezłomnych cnót, lecz na nic się te „wielkości” zdały bo choć król był mądry jak stary dąb, miał chory ... ząb ! Morał tej bajki jest taki: Wielkość Twa jest wtedy kolego, gdy dentyście pokażesz zęba swego!
Dzień Dziecka w klasie pierwszej
Klasa pierwsza świętowała Dzień Dziecka przy ognisku, na któym były kiełbaski, chlebek oraz inne przekąski oraz napoje.... a później jeszcze pyszne lody!! Dzieci bawiły się w klamerki, boule oraz rywalizowały w skokach we workach. A wszystko to dzięki gościnności Rodziców Leonka. Bardzo dziękujemy!
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Pasowanie na czytelnika
30 maja 2018 roku uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Aby dowieść Rodzicom oraz gronu pedagogicznemu, że są gotowi na otrzymanie tak zaszczytnego tytułu, musili pokonać trasę złożoną z zadań. Sprawdzały one między innymi znajomość tytułów książek, liter, cyfr oraz umiejętność czytania. Po zdobyciu wszystkich punktów uczniowie mogli przystąpić do złożenia przysięgi i podpisu poprzez odciśnięcie palca. Dzieci zdobyły pamiątkowe dyplomy, książki i upominki.
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Kolejni laureaci
Uczniowie naszej szkoły zdobywają kolejne medale. Tym razem mamy zaszczyt pochwalić się pierwszym miejscem zdobytym już w IV przeglądzie Szkolnych Zespołów i Grup Tanecznych w Kiełpinie. Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie kartuzy.naszemiasto.pl.
Natomiast w konkursie plastycznym związanym z naszym szkolnym patronem wyróżniły się dziewczęta z klasy 3. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
„Życie pszczół”
Życie pszczół, to hasło które towarzyszyło nam podczas zajęć terenowych w Sierakowicach. Dzieci z zerówki oraz klas 1-2 wybrały się na zapowiadane przez panią Joannę Kuśnierz lekcję w lesie. W poniedziałkowy ranek (28 maja 2018 roku) uczniowie zmierzyli się z ukrytymi w lesie zagadkami dotyczącymi życia pszczół. Każda drużyna swoim czujnym okiem wypatrywała znaków na drodze aby jak najszybciej odnaleźć pszczółki z pytaniem. Uczestnicy zdobywali punkty za prawidłowe odpowiedzi, za czas przebytej trasy oraz wykonane zadania, które polegały na najszybszym ubraniu stroju pszczelarza, złożeniu ula oraz przejścia którtkiego odcinka z kamyczkiem na ramce z plastrem miodu. Po przejściu całej tracy na dzieci czekały ciepłe kiełbaski, bułeczki i herbatka. Po takim trudzie włożonym w całe zajęcia, drugie śniadanie było wyjątkowo pyszne. Gdy brzuszki były już pełne, a my poznaliśmy wyniki czasowe poszczególnych drużyn oraz prawidłowe odpowiedzi, to zadowoleni mogliśmy wrócić do szkoły.
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
„Przygody Koziołka Matołka”
25 maja dzieci z przedszkola oraz edukacji wczesnoszkolnej wybrały się do Kartuskiego Centrum Kultury na spektakl popd tytułem „Przygody Koziołka Matołka”. Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji w dzieciach, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze. Po spektaklu wybraliśmy się na lody i plac zabaw. Był to dzień pełen wrażeń.
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Maraton matematyczny
Uczniowie naszej szkoły: Łukasz Landowski (kl. VI), Jakub Bobkowski (kl. VI) oraz Sandra Bobkowska (kl. V) od 01.10.2017 r. do 14.03.2018 r. brali udział w konkursie matematycznym (kategoria – junior młodszy). Składał się z dwóch części. Pierwszy etap polegał na rozwiązywaniu przez pięć kolejnych miesięcy zestawów zadań. Uczniowie za prawidłowo rozwiązane zadana uzyskiwali punkty. Wszyscy trzej uczniowie przeszli do kolejnego etapu, który odbył się dnia 14 marca 2018 r. (dzień liczby ∏). Rywalizowali z 46 uczestnikami konkursu. Uczniowie naszej szkoły wypadli rewelacyjnie. Łukasz Landowski zdobył III miejsce, serdecznie gratulujemy !!!
Zdjęcia można obejrzeć TUTAJ.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie