Nasze maluchy również wykonaly swoje pierwsze flagi biało-czerwone.
Brawo kochani! Jestesmy z Was bardzo dumni.
Nasze maluchy również wykonaly swoje pierwsze flagi biało-czerwone.
Brawo kochani! Jestesmy z Was bardzo dumni.
Kochani uczniowie, szanowni rodzice.
Z uwagi na trudną sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy informuję, że pozostaję do Waszej dyspozycji przez cały czas kwarantanny. W razie potrzeby proszę o kontakt za pośrednictwem e- dziennika oraz poczty elektronicznej: marzena.pedagog@o2.pl .
Z pewnością odpowiem na każdą wiadomość:)
Pozostaję także w łączności telefonicznej codziennie od godz.10.00- 12.00 pod nr 607 881 186.
Pozdrawiam
Marzena Szutenberg- pedagog
W naszej szkole również zdalnie obchodzimy ŚWIĘTO FLAGI!
Oto kilka zjęć podesłanych przez nasze maluchy. One także uczestniczą w zdalnym nauczaniu i pięknie pracują.
Zgodnie z zaleceniem Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku został wprowadzony zakaz wstępu na teren placówki na czas pandemii.
Zakaz dotyczy wszystkich osób niebędących pracownikami naszej szkoły. W związku z zakazem zamknięty jest budynek szkoły oraz teren przyszkolny, tj. boiska i place zabaw.
Więcej zdjęć można obejrzeć na szkolnym Facebooku. Zapraszamy!
Lekcje języka kaszubskiego naszym uczniom dostarczają wiele radości.
praca, zabawa i wypoczynek
Julia Wilczewska i Olek Trepczyk pod czujnym okiem p. Ewy Skierki wykonali zadanie dla chętnych -było to doświadczenie z rzeżuchą i ziarnami fasoli.Poprzez przeprowadzone doświadczenie należało odpowiedzieć,jaki organ rośliny najszybciej wyrośnie z ziaren?
Brawo Kochani! Pilnie pracujecie! Jesteśmy z was dumni. Tak dalej!
Kochani-jesteśmy dumni, że tak pięknie i wytrwale uczycie się i pracujecie w domu.Nie zapominacie też o kondycji fizycznej!
BRAWO! Tak trzymać!
Kochani, dziś od wychowawczyni klasy II otrzymałam zdjęcia z Waszej pracy zdalnej. Wszyscy jesteśmy pod dużym wrażeniem. Brawo! Pięknie wykonujecie prace plastyczne, pracujecie z komputerem i redagujecie zaproszenia. Bardzo, bardzo nam się podobają. Tak trzymajcie!
Przed nami kolejny tydzień zdalnej pracy, w której jest czas na sport, plastykę i zajęcia z pedagogiem.
Brawo kochani! Cudowne prace!
Kochani uczniowie BRAWO WY!!! Jesteście wyjątkowi!!!
Pomimo trudnego czasu, w którym teraz jesteśmy, nie poddajecie się i rewelacyjnie Zdalnie pracujecie. W ruch poszły nie tylko laptopy, komórki, komunikatory, zeszyty czy kredki, ale też sprzęty do sprzątania i gotowania...a nawet w ramach lekcji fizyki zbudowaliście prowizoryczny stół do ping ponga , który w czasie kwarantanny stał się nieocenionym miejscem do relaksu!!! JESTEŚMY Z WAS DUMNI!!!
Dbajcie o siebie kochani, utrzymujmy nadal tak dobry kontakt jak dotychczas i pamiętajcie: ZOSTAŃ W DOMU!
Dziękujemy wspaniałym rodzicom za trud, wysiłek i wspaniałą pracę zdalną z naszymi uczniami.
Drodzy Rodzice w obecnej sytuacji, gdzie króluje chaos i przesyt informacji warto przede wszystkim zadbać o poczucie bezpieczeństwa u dzieci.
To co ma ogromne znaczenie w budowaniu bezpieczeństwa i minimalizowaniu stresu to schematy, rutyna dnia i wzmacnianie poczucia kontroli.
Te zasady mają również zastosowanie w organizacji nauki w domu:
Pamiętajmy, że nasz mózg jest przyzwyczajony do wysiłku w porannych godzinach dlatego warto ustalić czas na naukę rano, od razu po wstaniu i po śniadaniu. Warto ustalić z dzieckiem godzinę wstawania.
Dobrze jeśli dziecko od razu wykona jakąś czynność, która daje widoczny efekt i jest zależna od niego: np. pościeli łózko, przygotuje sobie ubranie, śniadanie itp.
Przed nauką najlepiej nie rozpraszać się grą na komputerze, oglądaniem seriali, itp - najlepiej zacząć od razu od nauki.
2. Wyznaczamy miejsce do nauki.
Dziecko powinno mieć swoje stałe miejsce, w którym się uczy, w którym ma dostęp do pomocy.
Przed rozpoczęciem nauki dziecko powinno zadbać o porządek na biurku i w miejscu wokół siebie. Utrzymywanie porządku nie tylko pomoże w skupieniu, ale sprzątanie samo w sobie redukuje stres, daje poczucie sprawczości i działania (tak jest ! nikt nie lubi sprzątać, ale jak już się posprząta to czuć dumę i samozadowolenie ;) )
3. Ustalamy przerwy i sposoby ich wykorzystania.
Pomiędzy zadaniami warto zrobić przerwę na ruch, posiłek albo zabawę
Dzieci w zależności od wieku w ciagu dnia mogą poświęcić czas na intensywną naukę od 2 do 4 godzin dziennie. Jednorazowy czas koncentracji dla dzieci na zadaniu to od 20 do 30 minut.
Dobrze jest pozwolić dziecku na korzystanie z przerw wtedy kiedy tego potrzebuje.
W domu typowy szkolny rozkład po prostu nie zda egzaminu ;)
Pozwólmy dziecku na odrobine rozproszenia. Nie wymagajmy całkowitego skupienia w danym czasie. Dzieci w szkole mają możliwość korzystania z dobrych „rozpraszaczy” - czyli, takich które nie dekoncentrują całkowicie np: odwracanie się, patrzenie w okno, rozmowy z kolegami, rysowanie po zeszycie. Złe rozpraszacze to gry i seriale.
Przerwy można wykorzystać na posiłki, ruch czy czynności domowe, które nie wymagają dużo czasu, np. wyrzucenie śmieci, wyjście z psem, nawet odniesienie kubka.
4. Lista zadań.
Listę zadań można wykonać wspólnie z dzieckiem, tak żeby miała ciekawą formę graficzną i była jasna i przejrzysta.
Lista zadań na dany dzień może trochę spełniać rolę planu lekcji. Uporządkuje ona działania dziecka w wyznaczonym na naukę czasie. Dziecko będzie wiedziało co ma zrobić w danym dniu, jeśli czegoś nie zrobi będzie wiedziało co mu zostało na następny dzień.
Nauka w domu jest wyzwaniem zarówno dla Państwa jak i Waszych dzieci - we wszystkim najważniejszy jest umiar i wzajemne wsparcie.
W razie jakichkolwiek watpliwości i pytań zachęcam Państwa do kontaktu
Poniżej zamieszczam przydatne linki do nauki w domu:
2. https://www.facebook.com/montessorimountainschools/posts/2777238279060019
Kochani uczniowie, szanowni rodzice.
Z uwagi na trudną sytuację, w której wszyscy się znaleźliśmy informuję, że pozostaję do Waszej dyspozycji przez cały czas kwarantanny. W razie potrzeby proszę o kontakt za pośrednictwem e- dziennika oraz poczty elektronicznej: marzena.pedagog@o2.pl .
Z pewnością odpowiem na każdą wiadomość:)
Pozostaję także w łączności telefonicznej codziennie od godz.10.00- 12.00 pod nr 607 881 186.
Pozdrawiam
Marzena Szutenberg- pedagog
W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci. W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.
Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz 4 zadania do wykonania. By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.
Materiały można pobrać pod adresem:
KOMUNIKAT
BURMISTRZA KARTUZ
z dnia 13 marca 2020 r.
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 od 12 marca br. do odwołania funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostało czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych (od 16 marca 2020 r. będą zamknięte).
Drodzy rodzice i opiekunowie pamiętajcie, że w tym czasie:
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Powered by aSc EduPage