21 września był pełen wydarzeń. O 17:30 rozpoczęły się tradycyjne szkolne dożynki. Przy wspaniale ozdobionych stoiskach można było nabyć tegoroczne przetwory, domowe chleby i wypieki oraz przygotowane specjalnie na tą okazję ozdoby. Wśród tegorocznych atrakcji znalazło się nawet malowanie twarzy. Dziękujemy wszystkim za udział!
Wyprawa - poprawa
21 września pod hasłem Wyprawa - poprawa odbyło się w naszej szkole coroczne sprzątanie świata. Po apelu dotyczącym sadzenia lasów odbył się konkurs plastyczny. Klasy młodsze rysowały las, a starsze - trzy gatunki drzew. Prace były tak ciekawe, że jury nagrodziło wszystkich uczestników. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na teren wokół szkoły, gdzie w specjalnie przygotowanym miejscu każda z klas posadziła po pięć drzewek, którymi będzie się opiekować w trakcie roku szkolnego. Wysprzątano także plac zabaw, boisko oraz trawniki na terenie szkoły.
Dzień przedszkolaka
18.09 2015 r w punkcie oraz oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej odbyła sie uroczystość z okazji "Dnia Przedszkolaka".W programie były między innymi: tańce przy dziecięcych przebojach, konkursy, liczne zabawy oraz smakołyki i uroczysty torcik. Obie grupy fantastycznie spędziły czas i z radością oczekują kolejnego spotkania.
Wspomnienia z zeszłego roku
Rozpoczął się nowy rok szkolny. Warto jednak przypomnieć sobie wydarzenia sprzed wakacji. Dostępne są dwie nowe galerie:
Uwaga! To zupełnie nowe zdjęcia.
Ważne dokumenty
Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi dokumentami oraz do pobierania wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników (linki dostępne poniżej).
Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016
Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników na rok szkolny 2015/2016 „Wyprawka szkolna” dla ucznia niepełnosprawnego
Wniosek o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników na rok szkolny 2015/2016
Zarządzenie w sprawie terminu składania wniosków o dofinansowanie zakupu podręczników
Załączamy również link do zdjęć z Pikniku Naukowego.
Wycieczka do Szklarskiej Poręby
Dzięki udziałowi naszej placówki w projekcie Szkoła daje więcej uczniowie wyjechali na dziesięciodniową wycieczkę do Szklarskiej Poręby.
Dzień 1
To właściwie dojazd na miejsce. Po prawie dziesięciogodzinnej jeździe autokarem, gdzie można było uczestniczyć w quizach z języka angielskiego, dotarliśmy na miejsce. Pensjonat Halny to przyzwoite miejsce noclegowe. Karkonosze przywitały nas burzą z rzęsistymi opadami deszczu. Czekamy z niecierpliwością na zajęcia.
Dzień 2
A właściwie pierwszy, w którym cokolwiek ma miejsce. Wczesna pobudka i wyjście do Szklarskiej Poręby na grę miejską. Polecenia wydawane po angielsku, szybkie tłumaczenia i już znamy trzy imiona ducha gór. Następnie pierwsze spotkanie z Karkonoszami. Kierunek – Wodospad Kamieńczyka – najwyższy wodospad po polskiej stronie tych gór. Po wielu „ałach” i „ochach” docieramy na miejsce. Zarówno w drodze pod górę, jak i w powrotnej nawigatorami są uczniowie. Po obiedzie krótka przerwa i znowu w drogę. Czeka na nas wioska indiańska – strzelanie z łuku i wiatrówki, dojenie krowy, przeciąganie liny, indiański labirynt – ciężko wymienić wszystkie atrakcje w jednym zdaniu :). Na koniec jeszcze muzeum mineralogiczne i dla chętnych wizyta w kościele. Dzień zakończy dyskoteka.
W dalszym ciągu nie możemy doczekać się zajęć.
Zdjęcia z drugiego dnia są dostępne tutaj.
Dzień 3
Dzisiaj śniadanie o 7:30. Później zajęcia integracyjne. Najpierw ćwiczenie pamięci przy stole, a później zabawy z chustą animacyjną. I następnie… długo oczekiwane i… stanowiące cel naszego przyjazdu zajęcia językowe.
Inglisz is wery difikalt lengłidż end bikom mor end mor difikalt… :)
Tematem pierwszych zajęć jest przyroda Karkonoszy. Rozmowy z native speakerem Mido dotyczą więc ukształtowania powierzchni, zwierząt i roślin, które można zobaczyć w okolicy Szklarskiej Poręby. Wyedukowani w tym zakresie możemy z czystym sumieniem zasiąść do obiadu.
Zajęcia popołudniowe. Skonstruowanie części ekologicznego roweru przez cztery grupy i złożenie z nich tworu okołorowerowego okazuje się nietrudnym zadaniem. W dźwiękach pękających balonów powstaje wspaniały bicykl.
Nie ma czasu na odpoczynek. Kolejne zajęcia językowe. Tym razem z Martą. Na początek warm up z chustą animacyjną – angielskie nazwy warzyw i owoców. Potem zajęcia z geografii: angielskie nazwy krajów, kontynentów i charakterystycznych miejsc na świecie.
Wieczorem kalambury i do łóżek.
Zdjęcia z trzeciego dnia dostępne są tutaj.
Dzień 4
Czas ucieka… To już prawie półmetek obozu. Śniadanie w drugiej turze to aż pół godziny snu więcej :). A później – szum sztucznej murawy, szelest adidasów po tartanie kortu tenisowego, ale przede wszystkim niezapomniane przeżycia z placu zabaw – czyli wyjście na Orlik.
Angielski. Vilja wprowadza nas do wspaniałego świata australijskiej przyrody. Dziobak (platypus), kolczatka (echidna), czy koala (koala :)) odkrywają przed nami swoje tajemnice (secrets). Makijaż imitujący wylosowane zwierzę – gratis.
Po obiedzie zajęcia z dramy. Wymagające. Ania – prowadząca zajęcia – również. Przygotowane scenki będą później nagrane i prezentowane przed pozostałymi grupami.
Popołudniowe zajęcia rekreacyjne to podchody. Uciekamy. Prosty trik – ukrycie w trawie – i zmieniamy się w grupę pościgową. Wchodzimy na Wysoki kamień (naprawdę wysoki). Kto tak nazwał górę o wysokości 1048 m n.p.m.?
Po kolacji czekamy na karaoke.
Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp,
tam dobre serca mają. Bo ludzie źli,
ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają.Johann Wolfgang Goethe
Zdjęcia z czwartego dnia są dostępne tutaj.
Dzień 5
The world has changed… A my ciągle na obozie językowym. Jedna godzina Orlika po śniadaniu i można przystąpić do najważniejszej części dnia.
---
Uwaga! TOP SECRET! Czytasz na własną odpowiedzialność!*
Praca grupowa. Dwie osoby wydelegowane przygotowują ęteikam jeiksralkzS ybęroP a pozostali – ęktrak ąwoktąimap ald azrtsimrub. Dużo zabawy i wspaniały efekt!
---
Zajęcia z Martą – MINDSTORM! Zabawa klockami LEGO i programowanie. Wszystkie zrobione krokodyle zostają nakarmione (krzyki ludzików wkładanych do kłapiących paszcz słychać za czeską granicą…) Następnie czas dokonać samodokarmiania – udajemy się na obiad.
To nie koniec kulinarnych tematów. Vilja ćwiczy nasz angielski na przepisach na babeczki… Szkoda, że produkty kupowane w jej angielskim sklepie są z papieru :(.
Na szczęście Mido odkrywa przed nami sekrety survivalu i już wiemy, jak zdobyć jedzenie podczas wyprawy w góry.
Po kolacji dowiemy się, kto Ma Talent.
* Jeżeli ostrzeżenie nie wystarczyło wymaż z pamięci ten fragment tekstu. Dzięki właściwemu użyciu liter, czcionki i talentowi piszącego wydruk tej wiadomości ulegnie samozniszczeniu.
Zdjęcia z piątego dnia można obejrzeć tutaj.
Dzień 6
Dziś „światła szarego blask sączy się senny”. Ale co to dla nas. Po śniadaniu Orlik – tam każdy znajduje coś dla siebie, poza autorem, który wchodzi w zbyt bliskie jak na jego standardy interakcje z trawą.
Zajęcia z Anią – doszlifowywanie scenek. Czas nagrywania zbliża się milowymi krokami. Zasłużony obiad.
A następnie długo oczekiwane wyjście na zakupy. Największym wzięciem cieszą się pluszaki. Nie pogardzono również niebieskim glutem, skaczącym pająkiem i, co powinno stanowić pierwszą z kupowanych pamiątek, ciupagą. Bardzo szybki powrót do pensjonatu z całkiem dłuuuuugiiiiiim przystankiem na lody i oczywiście szron (brawa dla wynalazcy).
Kultura krajów anglojęzycznych z Martą. Wyklejamy mapę świata. To nic, że Europa rozszerza się do Indii, a Rosja i Chiny to jedyne państwa w Azji. Najważniejsze, że mówimy po angielsku.
W ramach rozrywki przed snem – wieczór gier.
"O szyby deszcz dzwoni, deszcz dzwoni..."
Zdjęcia z szóstego dnia można obejrzeć tutaj.
Dzień 7
Znowu w pierwszej grupie śniadaniowej. Po kolejnej wizycie na Orliku sprawdzamy, czy nie wyrosły nam pióra. Ale zabawa jest przednia. Przygotowania do wieczornego Project Runway zajmują kolejną godzinę zajęć. Projektujemy męski i damski strój typu Jaba-daba-du. Po rozwiązywaniu angielskich krzyżówek z Mido ruszamy na obiad.
Maratonu z Mido ciąg dalszy. Tym razem wykonujemy plakaty promujące przyrodę Karkonoszy. Okazuje się, że muchomor może być większy od góry…
Zwycięstwo nad siłami przyrody, która chciała nas zmusić do pozostania w pensjonacie. Mimo początkowo niesprzyjającej aury docieramy nad wodospad Szklarki skąpani w promieniach popołudniowego słońca.
Trochę spóźniona kolacja i czas na pokaz mody!
Zdjęcia z siódmego dnia można obejrzeć tutaj.
Dzień 8
Ostatni dzień zajęć. Po śniadaniu wyruszamy na Orlik. Zawody w piłkę nożną i siatkówkę dorównują poziomem i emocjami mistrzostwom świata. Po godzinie wracamy do pensjonatu. Najpierw opanowujemy umiejętność wykrywania dyrygenta, a później głuchy telefon. Oczywiście po angielsku. Bus stop zamienia się w Pan z tobą, a red car w kredkę :). Zmieniamy zasady. Informacja wędruje w obie strony. Zmiany na liniach są nie do powtórzenia.
Zajęcia z Vilją. Na rozgrzewkę rzucamy niewidzialną piłką, która zmienia wielkość i ciężar. Później łowimy z morza różne ciekawe rzeczy. Między innymi samochód i krowę. Czas przejść do zajęć. Pory roku po angielsku na podstawie wierszy w tym języku.
Jarmark Świętojański w Szklarskiej Porębie. Cóż za szumna nazwa dla kilku stoisk z miodem, malunkami, czy ręcznie kutą biżuterią. Wszystko poza naszym zasięgiem finansowym. Przygarniamy jedynie dwa Paciaciaki i dokupujemy brakujące pamiątki w innych miejscach.
Po obiedzie wracamy do Vilji i malujemy marzenia. Na zakończenie podążamy za liderem. Czyn to niełatwy, więc asystent prowadzącej Pit (bardzo sympatyczny jeżyk) zostaje w sali. Biegi w formach wszelakich, machanie kończynami i trzaskanie drzwiami doprowadzają nas do końca zajęć.
Kręcimy filmy. Wielodniowe przygotowania mają wreszcie swój finał. Dzięki wskazówkom Anny – reżysera i Oli – operatora wszystko się udaje. Osoby chwilowo niezaangażowane szukają angielskich nazw rozpoczynających się na poszczególne litery alfabetu.
W pełni zasłużona kolacja i…
Gdy słońce Raka zagrzewa,
A słowik więcej nie spiewa,
Sobótkę, jako czas niesie,
Zapalono w Czarnym Lesie.
Jan Kochanowski
Zdjęcia z ósmego dnia można obejrzeć tutaj.
Dzień 9
Dzień to jest nasz ostatni. A właściwie przedostatni, ale kto liczyłby jazdę autobusem. Bardzo wczesne śniadanie i wyjazd do Karpacza. Wjazd wyciągiem krzesełkowym wywołuje wiele emocji i jest źródłem niezapomnianych przeżyć. Podziwiamy przyrodę najwyższego szczytu Karkonoszy – najbardziej kapryśnej, jeżeli chodzi o pogodę góry w Europie – Śnieżki. Przewodnik opowiada nam o specyfice tutejszego klimatu i o endemicznych gatunkach roślin.
Przed nami rozciąga się morze kosodrzewiny, a szczyt Śnieżki tonie w porannej mgle…
Pierwszy przystanek w Domu Śląskim. Uwrażliwieni na piękno otaczającego nas krajobrazu ruszamy na szczyt. Kamienie usuwają się w bezdenne przepaście, podczas gdy przewodnik snuje opowieści o ofiarach tych gór…
Słońce po raz pierwszy ukazuje się nam, rozganiając mroki opowieści…
Zdobywamy Śnieżkę. Drugi przystanek w tamtejszej restauracji. Lody, napoje, zdjęcie z wielgachnym hot dogiem. Po odwiedzinach w kaplicy świętego Wawrzyńca przekraczamy granicę polsko-czeską.
Góry wysokie, co nam z wami walczyć każe…
Schodzimy. Znów jesteśmy w kraju. Szlak jest utwardzony, więc bez większych problemów podziwiamy otaczającą nas przyrodę – gołoborza, złotonośne strumienie oraz miejsca, przez które schodziły lawiny błotne. Mijamy Strzechę Akademicką, aby po dziesięciu minutach zatrzymać się w najpiękniejszym tutejszym schronisku – Samotni, położonej nad malowniczym Małym Stawem. Podróż trwa. Przewodnik przeplata opowieści o górach pogadankami ekologicznymi. Mijamy Chatę Myśliwską. W tajemniczy sposób mija osiem godzin naszej wyprawy i już siedzimy w autobusie powrotnym.
Obiadokolacja. Wyjście do kościoła. Ognisko. Wielkie sprzątanie.
Zdjęcia z dziewiątego dnia można obejrzeć tutaj.
Podziękowanie
DYREKCJA SZKOŁY SKŁADA SERDECZNE PODZIĘKOWANIA
ZA POMOC PODCZAS ORGANIZACJI VII DIECEZJALNEGO ZJAZDU SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II
W DNIU 28 MAJA 2015R.
P. Annie i Jarosławowi Dawidowskim, Marianowi Blok, Jakubowi Wika, Barbarze Krefta, Krystianowi Rybakowskiemu, Markowi Rybakowskiemu, Dawidowi Górniakowi, Markowi Klinkosz, Zygmuntowi Baranowskiemu, Zdzisławowi Czaja, Romanowi Dawidowskiemu,Krzysztofowi Trepczyk, Monice Dawidowskiej i Mateuszowi Plichta.
III miejsce w Finale Wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych
Podium w imprezie tej rangi to jeden z największych sukcesów w historii tej szkoły! Reprezentanci prokowskiej szkoły poprzez wygrane turnieje na szczeblu gminnym i powiatowym dotarli na finał wojewódzki, gdzie uplasowali się na trzecim miejscu.
Główną ideą turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz zapoznawanie ich z zagadnieniami udzielania pomocy przedmedycznej. Turniej pogłębia umiejętności uczestników
z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz daje możliwość wyrobienia właściwych nawyków i zachowań. W dniu 16 maja 2015 r. w Pomorskim Ośrodku Ruchu Drogowego odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa
w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. W imprezie wzięły udział reprezentacje ze wszystkich powiatów woj. pomorskiego - w sumie 20 drużyn. Turniej składał się z części teoretycznej, toru przeszkód, sprawdzenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy po Miasteczku Ruchu Drogowego.Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prokowie odnieśli duży sukces zajmując III miejsce w eliminacjach wojewódzkich. Reprezentacja szkoły wystąpiła w składzie: Weronika Miotk, Karolina Mielewczyk, Dominik Szutenberg oraz Maciej Wydrowski.
W kategorii indywidualnej najlepszą zawodniczką w województwie pomorskim okazała się Weronika Miotk, która zajęła I miejsce. Uczennica w nagrodę otrzymała puchar, rower, kask, rękawiczki, a uczniowie nagrody rzeczowe oraz medale. Uczniów przygotowywała p. Lucyna Laskowska.
WYNIKI:
Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych
I miejsce: Publiczna Szkoła w Myślicach
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Pobłociu
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Prokowie
Powiatowe eliminacje BRD – najlepsi są rowerzyści z Prokowa!
6 maja 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prokowie, w składzie: Karolina Mielewczyk, Dominik Szutenberg, Maciej Wydrowski oraz Weronika Miotk wygrali eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. To Oni będą reprezentować Powiat Kartuski na eliminacjach wojewódzkich 16 maja.
Tradycyjnie Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach gościła uczestników Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategoriach wiekowych szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych.
Turniej składał się z części teoretycznej, toru przeszkód, sprawdzenia umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz jazdy po Miasteczku Ruchu Drogowego.Najlepszym uczestnikiem turnieju w kategorii szkół podstawowych został uczeń naszej szkoły – Dominik Szutenberg,
Nagrody wręczył burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński. Każdy z uczestników turnieju otrzymał nagrodę rzeczową, dyplom, najlepsze drużyny puchary, a najlepsi uczestnicy turnieju rowery.SERDECZNIE GRATULUJEMY!
kategoria szkół podstawowych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Prokowie – awans do eliminacji wojewódzkich
II miejsce – Zespół Szkół w Somoninie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Sierakowicach
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Miechucinie
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Pomieczynie
VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach
VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Sulęczynie
VIII miejsce – Szkoła Podstawowa w Szymbarku
Wyniki
kategoria szkół gimnazjalnych:
I miejsce – Gimnazjum w Szopie – awans do eliminacji wojewódzkich
II miejsce – Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Przyjaźni
III miejsce – Zespół Szkół w Miechucinie
IV miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Kartuzach
V miejsce – Gimnazjum Publiczne w Somoninie
VI miejsce – Publiczne Gimnazjum w Kamienicy Szlacheckiej
VII miejsce – Gimnazjum w Pomieczynie
VIII miejsce – Gimnazjum w Sulęczynie
Piknik naukowy
11 maja odbył się w naszej szkole piknik naukowy podsumowujący projekt "Szkoła daje więcej". Animatorzy z centrum EduFun prezentowali wiele ciekawych doświadczeń oraz przeprowadzili dla uczniów konkursy sportowe i wymagające wiedzy. Na stoiskach można było zapoznać się z właściwościami ciekłego azotu, stać się przewodnikiem prądu, czy zbudować własny silnik. Największym zaiteresowaniem cieszyły się zajęcia w bangirunie, strzelanie do celu oraz robienie gigantycznych baniek. Pracownik naukowy Politechniki Gdańskiej przeprowadził wykład z pokazem dotyczący napięcia powierzchniowego. Wszycy zainteresowani mogli wybić sobie pamiątkową monetę i poczęstować się tortem. Zdjęcia są dostępne tutaj.
I Gminny Konkurs Wiedzy o Franciszku Trederze
14 kwietnia Letizia Krefta i Mikołaj Cyrzan z kl. IV wzięli udział w I Gminnym Konkursie Wiedzy o Franciszku Trederze - założycielu Muzeum Kaszubskiego, zorganizowanym przez Muzeum Kaszubskie wraz z Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Kaszubskiego im. F. Brzezińskiego w Kartuzach.
Uczestnicy konkursu rozwiązywali test wiedzy o życiu i działalności Franciszka Tredera, krzyżówkę z wiedzy o regionie oraz rysowali gęsim piórem jego portret.
Nagrody i podziękowania laureatom i wszystkim uczestnikom wręczył Mieczysław Grzegorz Gołuński Burmistrz Kartuz.
I miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego turnieju BRD
29 kwietnia 2014 r. odbyły się eliminacje gminne kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Miejscem ich organizacji była Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach, a patronat honorowy nad turniejem objął Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński.
Do eliminacji przystąpiły drużyny z 6 szkół podstawowych oraz z 3 szkół gimnazjalnych z terenu gminy Kartuzy. Reprezentacja każdej szkoły podstawowej składała z czterech zawodników – dwóch chłopców i dwóch dziewczynek. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Miotk kl. VI, Karolina Mielewczyk kl. VI, Maciej Wydrowski kl. V oraz Dominik Szutenberg kl. VI.
Eliminacje obejmowały 4 konkurencje, w tym: test teoretyczny z wiedzy z zakresu bezpieczeństwa o ruchu drogowym, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, jazda sprawnościowa rowerem po torze przeszkód oraz jazda po Miasteczku Ruchu Drogowego. Po zakończonych eliminacjach komisja sędziowska podsumowała wyniki turnieju.
Kategoria szkół podstawowych:
I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Prokowie
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Szutenberg.
Uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do eliminacji powiatowych, które odbędą się
6 maja 2015 r. w SP nr 2 w Kartuzach. Na zakończenie Burmistrz Kartuz pogratulował naszej drużynie wygranej, następnie wręczył puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe.
Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!
Z radością informujemy, że Maciej Wydrowski zajął pierwsze miejsce w gminnym etapie konkursu "Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!" Organizatorem przedsięwzięcia jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Konkurs ma za zadanie promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy.
Nagrodę wręczył Maciejowi zastępca burmistrza Kartuz - Tomasz Belgrau, który w czwartek odwiedził naszą szkołę.
Znam mity
16 kwietnia w naszej szkole odbył się XI Gminny Konkurs Mitologiczny Znam mity. Rywalizowało w nim pięć trzyoosobowych drużyn. Po dwuetapowej rywalizacji zwyciężyła reprezentacja Zespołu Kształcenia i Wychowania z Dzierżążna. Zespół z naszej szkoły w składzie Filip Głodowski, Bartek Lewicki i Paulina Lewicka zajął trzecie miejsce. Gratulujemy!
I miejsce Macieja Wydrowskiego w konkursie plastycznym o bezpieczeństwie
Zakończył się gminny etap XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”
Organizatorem przedsięwzięcia jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Szef Obrony Cywilnej Kraju, we współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich. Konkurs ma za zadanie promować wiedzę o bezpieczeństwie oraz kształtować prawidłowe postawy.
W gminie Kartuzy do konkursu zgłoszono 35 prac, które zostały ocenione pod względem plastycznym oraz zgodności z tematyką konkursu. W skład jury weszli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Kartuzach, Kartuskiego Centrum Kultury oraz nauczyciel plastyki.
Uczeń naszej szkoły Maciej Wydrowski zajął I miejsce, a jego praca plastyczna została zgłoszona do powiatowego etapu konkursu.
Powitanie wiosny
Piątek 20 marca był dniem obchodów Pierwszego Dnia Wiosny zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski. Rozpoczęliśmy rozstrzygnięciem konkursów na najpiękniejszą gazetkę o tematyce wiosennej i Marzannę. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz. słodki poczęstunek. Następnie odbyły się występy klas, w których uczniowie zaprezentowali piosenki. Na boisku szkolnym wspólnie pożegnaliśmy zimę paląc symboliczne kukły.
Kiermasz wielkanocny
Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 19.03.2015 r. w czwartek o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Prokowie. Jak co roku będzie można zakupić prace wykonane ręcznie przez dzieci, nauczycieli i rodziców. Będzie można także spróbować domowych wypieków oraz napić się kawy lub herbaty.
Książka za książkę
Biblioteka szkolna w styczniu i lutym 2015 r. była organizatorem akcji „Książka za książkę”, która polegała na wymianie pomiędzy uczniami ich prywatnych książek. Dzieci chętnie dzieliły się informacjami na temat ulubionych pozycji oraz słuchały opowieści swoich kolegów. W akcji wzięło udział 9 osób, a do wymiany przyniesiono 27 książek. Mamy nadzieję, że akcja ta na stałe zapisze się w kalendarzu działań biblioteki i będzie cieszyła się coraz większym zainteresowaniem.
Ewelina Kowalkowska
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie