• Spotkanie z Rodzicami

serdecznie zapraszamy

• PRZEDSZKOLE - SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

• Wzmocnij Swoje Otoczenie

Jesteśmy jednym z laureatów V edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”. Dzięki grantowi przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. nasza szkoła zakupi wyposażenie do sali integracji sensorycznej. Utworzenie tego miejsca pozwoli wszystkim mieszkańcom Prokowa na możliwość skorzystania z miejsca wspomagającego rozwój dzieci oraz poszerzenia oferty edukacyjnej szkoły dla wszystkich uczniów.

Program #wzmocnijswojeotoczenie to ogólnopolski program grantowy, którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacją i ochroną środowiska.

Więcej informacji o programie na stronie

Organizatorem programu są @Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A.,

• Wzmocnij swoje otoczenie

• Zakończenie Roku Szkolnego

godz. 8.00  Przedszkole, oddział przedszkolny oraz klasy I-III
    godz. 9.00 Msza święta
    godz. 10.15 Klasy 4-8

• Festyn Rodzinny

10 czerwca 2023 w godzinach 13.00-18.00

• Wyróżnienie naszej uczennicy w konkursie "Jakie znasz zawody?"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie z zakresu doradztwa zaowodowego zorganizowanego przez Pomorską Izbą Rzemieślniczą. Patrycja - uczennica klasy 2 zdobyła wyroźnienie swoją pracą fotograficzną . Gartulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Erasmus STEAM

Właśnie zakończyła się nasza przygoda z kolejnym projektem Erasmus "STEAM podejście do wyrafinowanego nauczania". Wzięliśmy udział w 4 mobilnosciach, mieliśmy także okazję ugościć naszych nowych przyjaciół.

Pierwszą aktywnością związaną z projektem był udział nauczycieli w zdalnym spotkaniu zorganizowanym przez Północna Macedonię. Nauczyciele dyskutowali o systemie edukacji oraz stymulowaniu uczniów poprzez stosowanie innowacyjnych metod pracy.

Włochy były okazją dla naszych nauczycieli oraz 6 uczniów do zapoznania się z matematyką, która ma zastosowanie w geografi. Uczniowie pracowali używając programu Google Earth i dowiedzieli się dlaczego oba te przedmioty są wzajemnie zależne.

Mobilność w Turcji  wskazała uczestnikom, że nauka matematyki może być fajna i przyjemna poprzez zastosowanie różnorodnych gier. Uczniowie przygotowali także prezentacje o zasłużonych matematykach.

Estonia zaś przygotowała aktywności związane z zastosowaniem matematyki w sztuce. Uczniowie prjektowali i  bawili sie sztuką uwględniając proporcje, figury, obserwacje,a także kąty.  W programie znalazł się również czas na udział w wystawie.

Ostatnim celem podróży był nasz kraj. Priorytetem dla nas było ukazanie zastosowania geometrii w wielu dziedzinach. Każdego dnia na uczniów czekały nowe wyzwania. Goście wzięli także udział w dwóch wycieczkach do Szymbarku i Gdańska. Zaproponowaliśmy wszystkim udział w warsztatach z sensoplastyki połączonych z tworzeniem figur przestrzennych, projektowaniem odzieży z uwględnieniem figur i ich pola. Pokazaliśmy jak używać programów Scratch, Kahoot, bloksy, a wszystkie zadania zostały zakodowane za pomocą QR kodów. Była to świetna przygoda dla uczniów całej szkoły.

Wszystkie aktywności zrealizowane w ramach projektu dały naszym uczniom i nauczycielom możliwość wielu doświadczeń edukacyjnych, ale i kulturowych. Nawiązaliśmy nowe przyjaźnie, nauczyliśmy się nowych rzeczy, wszystko to zmieniło nasza perspektywę na szkołę i style życia. Szkoła jest partnerem uczniów, powinna nadążać za postępem i pokazywać zastosowanie nauk w życiu codziennym, nawet tam gdzie myślimy , że jej nie ma.

• Majówka

• Zdjęcia 26.04.2023 r.

• Konkurs Rady Rodziców

• Spotkanie z rodzicami

Drodzy Rodzice,

informujemy o wynikach rekrutacji do punktu przedszkolnego, oddziału przedszkolnego oraz klasy I Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prokowie.

Jednocześnie pragniemy poinformować o konieczności złożenia do sekretariatu szkoły woli przyjęcia dziecka do dnia 21.04.2023 r .

• Gminne Obchody 100 - lecia Uzyskania Praw Miejskich Miasta Kartuzy

5 kwietnia 2023 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia nadania praw miejskich Kartuzom. Gościliśmy Burmistrza Kartuz Pana Mieczysława Grzegorza  Gołuńkiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach Pana Andrzeja Dawidowskiego, Pana Artura Sochę oraz laureatów konkursów wraz z opiekunami.

Uczniowie naszej szkoły z klas II - V przedstawili inscenizację na temat miejsca obdarzonego naturalnym pięknem i wielopokoleniową tradycją jakim jest miasto Kartuzy. Do scenografii użyto Kartuskiej lokomotywy, która przeniosła nas w czasie do najważniejszych wydarzeń miasta ukazując trudy i piękno jej istnienia oraz siłę mieszkańców.

Nie obyło się także bez prezentów, Pani Dyrektor otrzymała prezent do szkolnej biblioteki, zaś uczestnicy uroczystości otrzymali słodkie przekąski od Pana Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kartuzach.

Na zakończenie można było podziwiać wystawę prac konkursowych.

Była to wspaniała okazja, by nagrodzić laureatów Gminnych konkursów zorganizowanych przez naszą szkołę.

Przedstawiamy wyniki:

2. Natalia Garska
    3. Julia Garska

Maja Bobkowska

Bardzo dziękujemy za tak liczne uczestnictwo w konkursach.  Wygrane prace konkursowe trafią do Biblioteki Miejskiej w Kartuzach do Archiwum.

• Święta Wielkanocne

• Rekolekcje